نقشه های استراتژیک شناختی فازی در اندازه گیری عملکرد فرآیند کسب و کار
X
تبلیغات
امروز: چهارشنبه 1 خرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دريافت کد تبادل آگهي هوشمند

عطر - عطر گيرنده ديجيتال موبايل خريد اينترنتي تک سبد گيرنده ديجيتال موبايل خريد دانگل براوو دانگل ezcast گن لاغري گن لاغري ميس بلت عينک ريبن اصل خريد hot shaper خريد ليوان لنزي ساخت وبلاگ فروش گوش پاکن برقي لباس زنانه ساعت مچي ارزان هاست لينوکس خريد کيف اسباب بازي مگامايند 19500 تومان مونوپاد دستکش جادويي سيلور تاچ مونوپاد حرفه اي ساعت ديواري فانتزي کارواش خانگي خريد مونوپاد ارزان خريد لباس زنانه فروش فاني بافت خريد ساعت ديواري مدرن پاور بانک همراه اتو موي پرو ويو prowave چراغ جادويي لايت آپ light up عينک آفتابي مارک فانتوم جادويي خريد مونوپاد با ضمانت فروشگاه خريد ساعت ديواري خريد گن لاغري مردانه شلوار ساپورت عينک آفتابي پليس دستگيره آشپزخانه سيليکوني خريد ساعت مچي کاسيو ساعت مچي کاسيو عينک آفتابي مردانه توپ هاور بال hover ball ساخت وبلاگ رايگان دوره آموزشي| کلاس| بازرسي فني| جوش| پايپينگ| رنگ - دوره بازرسي جوش پايپينگ مدرک معتبر و بين المللي گواهينامه رنگ و سندبلاست گيره کوچک کننده بيني - گيره کوچک کننده بيني سايت تبادل لينک - سايت تبادل لينک سايت سرگرمي - سايت سرگرمي خريد اينترنتي گن ساعت شني - خريد اينترنتي گن ساعت شني خريد کمربند ميس بلت - خريد کمربند ميس بلت 98 پست خريد پستـي عينک آفتابي زنانه و مردانه ثبت آگهي و تبليغ - درج آگهي- درج تبليغ - ثبت رايگان اطلاعات شغلي فروشگاه اينترنتي تبادل لينک دارالترجمه ناتي محصولات دست ساز تو و ما - بهترين فروشگاه محصولات دست ساز چاي قرمز تبادل لينک اتوماتيک - تبادل لينک اتوماتيک در چند ثانيه

نقشه های استراتژیک شناختی فازی در اندازه گیری عملکرد فرآیند کسب و کار

نقشه های استراتژیک شناختی فازی در اندازه گیری عملکرد فرآیند کسب و کار دسته: مدیریت
بازدید: 64 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 6132 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 30

ترجمه مقاله با عنوان نقشه های استراتژیک شناختی فازی در اندازه گیری عملکرد فرآیند کسب و کار در 30 صفحه با فرمت ورد قابل ویرایش به همراه فایل اصلی با زبان انگلیسی این مقاله کاربرد نقشه های شناختی فازی (FCMs) در نقشه های استراتژی (SMS) را به دقت شرح میدهد محدودیت¬های این امتیازات متعادل¬شده (BSCs) و SM ها (نقشه¬های استراتژی) اولین بار است که مورد بحث

قیمت فایل فقط 25,000 تومان

خرید

سازمان ها در یک محیط در حال تغییر فعالیت می­کنند. رقابت در بازار مستلزم این است که مدیریت، به طور مداوم اهداف کسب و کار خود را تطبیق دهد و در برنامه های استراتژیک تجدید نظر کند. سیستم های اندازه گیری عملکرد سازمانی پیوند بین اهداف استراتژیک و عملیات روزانه را فراهم می­کند. دیگر صرفا مبتنی بر سیستم های اندازه گیری عملکرد مالی سنتی نمی توان انتظارات مدیریت را تامین کرد. مدیران دهه گذشته و پژوهشگران دانشگاهی در حال تمرکز بر مدل ها، روش­ها و ابزاری هستند که سیستم های اندازه گیری عملکرد یکپارچه (PMSs) ارائه نمایند که سازمان را از دو جنبه مالی و غیر مالی مورد آنالیز قرار دهد. بارزترین نمونه از این نوع از PMSs، کارت امتیاز­دهی متوازن (BSC) (کاپلان و نورتون، 2004) است. این از چهار دیدگاه، دیدگاه مالی، دیدگاه مشتری، فرایند داخلی و یادگیری و نوآوری تشکیل شده است. معمولا 20 تا 25 شاخص های کلیدی عملکرد به هر یک از دیدگاه­ها اختصاص داده است.

هدف از این BSC پیوند اهداف کسب و کار با اهداف عملیاتی به صورتی متعادل است. اولین نسخه از BSC که نسل اول BSC نیز نامیده می شود، بسیاری از محدودیت ها را دارد: به عنوان مثال شامل یک مکانیسم علت و معلول یک طرفه بیش از حد ساده، نادیده­گرفتن مفهوم علت و معلولی روابط در زمان؛ و ارائه سطح بالایی از ابهام در ارتباط اهداف استراتژیک و عملیاتی است.

تحول بزرگ برای BSC معرفی نقشه های استراتژی (SMS) (اکلس و پی­بورن، 1992) بود. SM ها روی روابط علی و معلولی حتی در میان اقدامات دیدگاه های مختلف و اهداف، و هم ترازی دارایی های نامشهود تمرکز می­کنند. نقشه های استراتژی (SMS) نشان دهنده روابط بصری بین مولفه های کلیدی استراتژی سازمانی است (اکلس و پی­بورن ، 1992). ما استدلال می­کنیم که SM ها استراتژی را در یک تصویر توصیف می­کنند؛ آنها ابزاری قدرتمند هستند نشان می­دهند که چگونه ارزش از طریق روابط علی و معلولی ایجاد می­شود. کاپلان و نورتون ادعا می کنند که آنها '' حلقه گم شده بین تدوین استراتژی و اجرای استراتژی ''  ایجاد کرده­اند (کاپلان و نورتون، 2004).

نقشه های استراتژی به ویژه مفید هستند برای:

 • ترویج درک و وضوح استراتژی.
 • تعامل تشویق بیشتر و تعهد به استراتژی.
 • اطمینان از تنظیم منابع.
 • شناسایی شکاف و یا نقاط کور.
 • استفاده موثر و کارآمد از منابع.
 • هماهنگی پاداش با استراتژی - به ویژه در زمینه­های نرم و جاییی که در آن اهداف طول دوره کمتر از 12 ماه دارند.

یک نقشه استراتژی توضیح می دهد چگونه یک سازمان ارزش با اتصال اهداف استراتژیک در روابط علی و معلولی صریح را سبب می­شود. آنها یک تصویر کلی بسیار عالی از استراتژی و توسط اهداف قابل اندازه گیری و طرح های پشتیبانی شده را ارائه می­دهند.

نقشه های استراتژی سازمان را قادر می­سازند به (لاوسون و دسروچز، 2007):

 • توصیف استراتژی در یک عکس.
 • مشخصات استراتژی ها و ارتباط آنها با کارکنان.
 • شناسایی فرآیندهای کلیدی داخلی در جهت موفقیت.
 • تراز سرمایه گذاری در مردم، تکنولوژی و سازمان، سرمایه برای حداکثر تاثیر.
 • افشای شکاف در استراتژی به طوری که اقدامات اصلاحی اولیه بتواند انجام شود.
 • شناسایی صریح گزاره­های ارزش مشتری.
 • نقشه فرایندهای داخلی حیاتی برای ایجاد و ارائه. گزاره ارزش.
 • تراز منابع انسانی، فناوری اطلاعات و فرهنگ سازمان با فرآیندهای داخلی.

نقشه های استراتژی را می توان برای توسعه و بررسی استراتژی در سطح سازمان، دپارتمان و حتی پروژه مورد استفاده قرار داد.

نقشه استراتژی (کاپلان و نورتن، 2000، 2004، 2008) تکامل یافته­ای از مدل چهار دیدگاه کارت امتیازدهی متوازن، اضافه کردن یک بعد بصری که باعث بهبود وضوح و تمرکز است.

پنج اصول اصلی از نقشه های استراتژی وجود دارند:

 • استراتژی تعادل نیروهای متضاد
 • استراتژی که براساس یک گزاره ارزش مشتری متفاوت است.
 • ارزش ایجاد شده از طریق فرآیندهای کسب و کار داخلی.
 • استراتژی شامل استفاده از مکمل به طور همزمان.
 • همراستایی استراتژیک، ارزش دارایی های نامشهود را تعیین می­کند.

نقشه های استراتژی در بسیاری از چارچوب های به عنوان بخشی از ارائه­های استراتژی و مدیریت تغییر آنها استفاده می­شود یک مثال از یک نقشه استراتژی را می توان در تصویر زیر دید.

کارت امتیازی متوازن (کاپلان و نورتن، 2000، 2004، 2008) یک سیستم مدیریت عملکردی است که سازمان را قادر می سازد به پیاده­سازی یک چشم انداز کسب و کار و استراتژی.

2. نقایصی از نقشه استراتژی

اگر چه مزایای مربوط به طراحی و استفاده از نقشه های استراتژی وجود دارند، تعدادی از نویسندگان نواقصی را برجسته کرده اند. (برای مثال، آهن، 2001؛ بوتندیجک، 2008؛ نورکلیت، 2000).

2.1- حلقه­ های بازخورد

توسعه نقشه های استراتژی می تواند به عنوان یک تمرین بیش از حد دروننگر مورد انتقاد قرار گیرد. همچنین، روابط علت و معلولی به تصویر می کشد یک رویکرد خطی یک طرفه، اغلب شروع با چشم انداز، آموزش و رشد، و در نتایج مالی به اوج خود می­رسد به جای به تصویر می کشیدن غیر خطی، دو ارتباط. با این حال از دیدگاه کارت امتیازی متوازن مستقل نیستند، باید این نقشه ها حلقه­های بازخورد را شامل شوند (فرانکو و بورن، 2005).

2.2- نیاز به فازی بودن در روابط علت و معلولی

پیش بینی­ها در مورد شرایط آینده بازار و ارزش هایی که اهداف و مقاصد کسب و کار می توانند برسند، همیشه شامل مسئله عدم قطعیت است. همچنین ارزش­های نفوذی روابط علت و معلولی در نقشه­های استراتژی های خود شامل موضوع ابهام و فازی بودن به عنوان بیش از یک علت گره را می تواند به گره همان اثر با سطوح مختلفی از نفوذ مرتبط باشد. بنابراین نیاز به وجود یک نظریه است که این فازی بودن در رابطه علت ومعلولی را در خود جای دهد.


قیمت فایل فقط 25,000 تومان

خرید

برچسب ها : نقشه های استراتژیک شناختی فازی در اندازه گیری عملکرد فرآیند کسب و کار , نقشه های استراتژیک , Map of cognitive strategic business performance me , نقشه های استراتژی و امتیازدهی متوازن , استراتژی تعادل نیروهای متضاد , ارزش ایجاد شده از طریق فرآیندهای کسب و کار داخلی , استراتژی شامل استفاده از مکمل به طور همزمان , همراستایی استراتژیک , ارزش دارایی های نامشهو

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
لوگو ساماندهی
logo-samandehi
'گارانتی خرید
logo-guarantee